- Kuvaus
-
Yksityiskohdat
Korkealaatuinen, luonnollinen maitohappobakteeri-yrttivalmiste, joka tasapainottaa ruoansulatuskanavan bakteerikantaa.
Living Nutrition on pieni brittiläinen valmistaja, jonka tavoitteena on mullistaa ravintolisien valmistus. Sen sijaan, että yritys pyrkisi tiivistämään yhtä ravintoainetta kapseliin tai tablettiin (jolloin jotain hyvin olennaista ravintoaineesta ja sen vaikutusmekanismeista jää pois), he fermentoivat ravinnon perinteisin menetelmin, jolloin ruoan ravintoaineet aktivoituvat hyvinimeytyvään muotoon. Samalla syntyy laaja joukko synergisesti toimivia muita yhdisteitä, mikrobeja, hiivoja ja entsyymejä. Tuotteet ovatkin jotain täysin poikkeuksellista terveystuotteiden saralla – elävää, bioaktivoitua ravintoa, jonka keho pystyy tehokkaasti hyödyntämään.
Kaikki valmistajan käyttämät raaka-aineet ovat luomusertifioituja, GMO-vapaita ainesosia. Valmistusmenetelmä on niinikään korkealaatuinen, 100% luonnollinen prosessi, joka toteutetaan huolellisesti käsityönä ja luonnon ehdoilla, ilman oikopolkuja.
- Lisätiedot
-
Lisätiedot
Paino kilogrammoina 0.124 Pakkauskoko 60 kaps. Sisältää Shiitake, fermentoitu oregano, fermentoitu timjami, fermentoitu valkosipuli, fermentoitu inkiväärijuuri, fermentoitu neilikka, voikukanlehti, nokkosenlehti, inkivääri, fenkolinsiemen. Kapseli (vegicap) hydroksipropyylimetyyliselluloosa.
Ei sisällä lisäaineita.
Käyttöohje Ota 1-3 kapselia päivittäin. Ravintosisältö 3 kapselia sisältää:
Shiitake* 200mg, fermentoitu oregano* 100mg, fermentoitu timjami* 100mg, fermentoitu valkosipuli* 100mg, fermentoitu inkiväärijuuri* 80mg, fermentoitu neilikikka 20mg, voikukanlehti*, nokkosenlehti*, inkivääri*, fenkolinsiemen*
* LuomuTuotemerkinnät Gluteeniton, Luomu, Vegaani Tuotemerkki Living Nutrition Valmistaja Living Nutrition ltd Valmistusmaa Yhdistynyt kuningaskunta Yksikkö Kpl Yksikköhinta 0.55 - Arvostelut
-
Asiakkaiden arvostelut 2 item(s)
- Hyvä
-
Herkkävatsaisena koin, että tästä valmisteesta oli todella apua. Vatsakipu ja turvotus väheni. Aion ehdottomasti uusia kuurin jossain vaiheessa.
Montako Tähteä? - Apu herkkävatsaisille.
-
Lähdin mielenkiinnolla kokeilemaan tätä Candi X:ää herkän vatsani/suolistoni kanssa, joka oireilee milloin mistäkin. Olikin ilo huomata, että tästä oikeasti oli apua - vatsani ei oireillut niin herkästi eikä se turvonnut samoin kuin aikaisemmin. Olo oli kaiken kaikkiaan hyvä ja aion ehdottomasti jatkossakin syödä tätä kuureina.
Montako Tähteä?